top of page

SAP SIK KULLANDIĞIMIZ TRANSACTION KODLARI İÇİN FAVORİ KLASÖRÜ OLUŞTURMA

Merhaba sevgili SAP kullanıcıları. Bugün basıc seviye ama birçok kullanıcının da bilmediği bir konuya değineceğiz. Sık kullandığımız transaction kodlarını favorilerimize nasıl ekleriz hep birlikte görelim.

  • Bunun için öncelikle ana sayfada favoriler klasörünün üzerinde iken sağ klikle klasör ekle yazısına tıklamak ve gelen ekrana eklemek istediğimiz dosya adını yazmakla başlayacağız.


  1. İlk olarak yeni açtığımız klasörün üzerindeyken yine sağ klikle işlem ekle diyerek sık kullanılanlara eklemek istediğimiz transaction kodunu buraya yazabiliriz.


2. İkinci yolu ise favoriye eklemek istediğimiz transaction kodunun üzerine gelerek sağ klikte favorilere ekle diyebiliriz. Favorilerin el altına gelen işlem kodunu tutup sürükleyerek favori klasörümüzün içine yerleştirebiliriz.
3. Son yöntem de işlemin üzerinde iken tutup yukarıya favori klasörüne taşıyabiliriz.
Tüm bu işlemler sonunda 3 farklı yöntemde eklenen aynı transaction kodu ekranda bu şekilde farklı gözükecektir. Tercih sizin. Tabi isterseniz yine ilgili transaction kodunun üzerinde iken sağ klikte görmek istediğiniz ismi de değiştirebilirsiniz.DERYA KALE ERDEMLİ

SMMM& ERP DANIŞMANI& DENETÇİ

BRAINY ACADEMY CO-FOUNDER


88 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page